Nasaleze COLD KLİNİK ÇALIŞMALAR


Neden Nasaleze Cold?

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi,  patentli doz kontrollü bir sistem ile uygulanan bitkisel kökenli doğal selüloz partiküllerinden oluşan, tescilli mikronize selüloz, kokusu önlenmiş sarımsak ve nane içeriği ile burunda inhale edilen hava kökenli mikroplara karşı doğal bir koruma sağlar. Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi, sadece semptomları tedavi etmekle kalmayıp havadan gelen mikropları tutar, absorbe ve nötralize eder. 

 

Neden Sarımsak?

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi’nde kullanılan sarımsak, kokusu kontrol altına alınmış Avrupa yabani sarımsağıdır. Yabani sarımsak ektresi bol miktarlarda ajoene içerir. Güçlü antiviral etkinliği olduğu bilinen bu bileşik antiviral aktivite olarak diğer bütün sarımsak tiosulfinatlardan daha iyi performans göstermektedir. (Weber et al. Planta med 58 1992 417-423) Avrupa yaban sarımsağının kokusu kontrol altına alındığı için tadı çok azdır. 

 

Neden Nane?

Antibakteriyel ve Antiviral bir fitokimyasal olan (mentol içeren türler arasında nane en fazla mentol içeriğine sahip olanıdır) nanedeki mentol uzun yıllar öksürük kesici ve dekonjestan olarak kullanılmıştır. Bitkisel ilaçların çok yaygın olarak kullanıldığı bir ülke olmayan ABD’de bile mentol öksürük kesici damlalar, nazal sprey ve mentollü kremlerde sık rastlanan bir içeriktir. FDA’ın nanenin soğuk algınlığı ilacı olarak kullanılabilmesini onaylamasının yanı sıra Almanya otoriterleri de aynı şekilde kullanılabileceğine karar vermişlerdir. 

 

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi nasıl etki eder?

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi mikroplara karşı bir bariyer oluşturarak soğuk algınlığına yakalanmanızı engeller. Soğuk algınlığı ve viral enfeksiyonların en sık nedeni hava kökenli mikroplardır ve otobüs, tren, uçak, metro gibi kalabalık yerler bu açıdan risk oluşturmaktadır. Kalabalık yerlere girmeden önce Nasaleze Cold kullanmak soğuk algınlığını ve mikropların alınma olasılığını çok azaltır.
 

Soğuk algınlığı sizi yakalamadan önce siz soğuk algınlığını yakalayın.
 

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi, dış mikroplar ve irritanlara bir bariyer oluşturarak etki eder.” Bu sözler, İngiltere’de Doğu Londra Üniversitesi Mikrobiyoloji ana eğitmeni Dr. Ron Culter’a aittir. Nasaleze Cold, burnun mikrop ve tozları filtre etmesine yardım ederek onların vücudu işgal etmelerine engel olur. 

 

Etki Mekanizması

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi burunda daima mevcut olan nemle buluştuğunda jele benzer koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu tabaka hava kökenli mikrop ve virüsleri tutar, sarımsak da deaktive eder. 

 

Güvenilir ve Kolay

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi’nin kullanımı çok kolaydır. Nasaleze Cold her bir puf ile burun pasajları ve sinüslere dağılır ve saatlerce etkili kalır. Nasaleze Cold’u günde 3-4 kez kullanabilirsiniz.                                                        

Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi ilaç içermediği için yan etkisi yoktur ve uyku yapmaz.

Aileniz için güvenli ve 36 aylıktan büyük çocuklar (gözetim altında), hamile veya emziren kadınlar dahil her yaş grubu tarafından kullanılabilir ve başka ilaçlarla birlikte kullanıma uygundur.

Soğuk algınlığına yakalanmak istemeyen herkes Nasaleze Cold Soğuk Algınlığı ve Grip Önleyici Burun Spreyi’ni rahatlıkla kullanabilir. Sık seyahat edenler, ofis çalışanları, öğretmenler, atletler, uçuş personeli, hastane çalışanları, kapalı ventilasyon sistemi olan mekanlarda çalışanlar için de kış aylarının kurtarıcısı olmaktadır.

 

Yan etkiler

 • Bilinen bir yan etkisi yoktur.
 • Şu ana kadar görülmüş, belirtilmiş bir yan etkisi yoktur.           
 • Kortizon veya başka bir ilaç içermediği için hastalar tarafından tercih edilmektedir. Gönüllülerde yapılan çalışmalarda Nasaleze Cold ile hiçbir ciddi yan etki gözlenmemiştir. 

 

Çocuklarda Akut Solunum Yolu Enfeksiyonlarının Önlenmesi Etkinliği

(Geppe N, Farber I, Kozhevnikova T, Andriyanova E.)

 • Etkinlik ve güvenirliliğini inceleyen açık randomize çalışma
 • 63 katılımcı
 • Ortalama yaş 6.8
 • 1 puff /günde /her iki burun deliğine 
 • Semptomlar 5 puan skalada değerlendirilmiştir.
 • Hastalar 2. ve 6. haftada değerlendirilmiştir. 

Sonuçlar

 • Aktif grubun %80’i kendini hasta hissetmemiş.
 • Kontrol grubunda herkes hastalık geçirmiş, %45’i iki kez hastalık geçirmiş.
 • Hastalık insidansı bir önceki yılla karşılaştırıldığında %50 azalma göstermiş.
 • Katılımcıların %82.5 i ürünün üst solunum yolları enfeksiyonuna karşı yüksek oranda koruyucu olduğunu bildirmiş.

 

Beni Arayın